Teraz jest najlepszy czas.

Na co jest najważniejszy czas?

Na zadanie pytania: Co jest najważniejsze w życiu?
Odpowiedzi są różne i bywają zaskakuje. Większość z Nas odpowie, że to:

  • piękna i zdrowa relacja z drugim człowiekiem,
  • ustabilizowana i bezpieczna sytuacja materialna
  • oraz miłe chwile spędzone przy dobrej muzyce

W jakim czasie myślimy ciepło o innych?

Zwykle ciepło myślimy o drugiej osobie w okresie walentynkowym.   Aby walentynki miały swój wyjątkowy charakter relacje z drugą osobą trzeba pielęgnować przez cały czas. Nie wystarczy jeden spontaniczny gest 14 lutego lub w inne podobne dni. W związkach, które mają problemy właśnie takie jednorazowe zrywy przy „okazji pewnych okazji” mogą powodować wściekłość u drugiej osoby.

W jakim czasie należy pielęgnować relację?

Aby pielęgnować relację z bliską osobą nie tylko od święta należy to robić codzienne i przez cały czas. Relację budujemy rozmawiając ze sobą. Dlatego pytanie jak ze sobą rozmawiamy? Kto z nas wie, że każdy z nas mówi czterema językami? Kto zdaje sobie sprawę, że można słuchać na cztery sposoby. I to jest niezależne od nas, ponieważ tak jest skonstruowany każdy język.
Każdy język ma 4 płaszczyzny i może być odbierany na 4 sposoby.
Nie musisz się chyba długo zastanawiać, kiedy widzisz, że 4×4=16. Jeżeli tylko jedna interpretacja jest właściwa to jest ona otoczona 15 potencjalnymi konfliktami. Stąd też różne przysłowia, przytoczę jedno bardzie znane: „Ja o kozie, ty o wozie”. I tak wygląda nasza rzeczywistość w relacja, w związkach i codziennym życiu.

Teraz jest najlepszy czas na czytanie?

W miłej atmosferze, przy dobrej muzyce i miłym towarzystwie

Dlatego polecam wydanego przez mnie e-booka, który jest poświęcony tej tematyce.
Autor e-booka dr Andrzej Fesnak mówi o tym jak budować zdrową relację, jak rozmawiać z drugim człowiekiem i jak rozumieć intencje drugiej osoby. Dokładnie opisuje co jest fundamentem zdrowej relacji. Dzięki temu e-bookowi dowiesz się jak rozmawiać bliska osobą. Tak rozmawiać, aby ta osoba Cię słuchała. Dowiesz się jak słuchać drugiego człowieka. Zrozumiesz co robić, aby czuł się zrozumiany i chętnie do Ciebie mówił. E-book ma wymiar uniwersalny. Nie jest dedykowany tylko parom budujących relacje damsko- męskie. Andrzej przeanalizował bogaty dorobek innych autorów. Dlatego zawarte w e-booku treści są uniwersalne. Można je śmiało wykorzystać do budowania relacji z dziećmi, z rodzicami oraz przyjaciółmi. Gorąco polecam i zachęcam do lektury.

Chcesz wiedzieć więcej, posłuchać fragmentów muzyki – kliknij tutaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *