Jak ma radzić sobie kobieta, gdy  jest obiektem ataku.

Pomawianie, obrażanie, poniżanie – czyli jak ma radzić sobie kobieta, gdy  jest obiektem ataku.

Kobiety są Wenus a mężczyźni  z Marsa to znana  teza. Ale co leży u  podłoża tej opinii?  Moim zdaniem  składa się na to wiele elementów  takich jak: różne osobowości, różne pojmowanie i odbiór rzeczywistości, odmienne poczucie empatii. Jesteśmy różni, każdy z nas  jest  inny i to jest piękne na świecie. Gdyby wszyscy ludzie mieli identyczną osobowość to świat byłby nudny. To jak spacer po lesie gdzie rośnie tylko jeden gatunek drzewa. Ciekawiej jest w lasach mieszanych, prawda?

Jak ma radzić sobie kobieta gdy różnorodność jest źródłem nieporozumień?

Nie potrafimy zaakceptować inności, wrażliwości drugiej osoby. Brak empatii czyli zdolności do wczuwania się w sytuację drugiej osoby to znamiona dzisiejszych czasów. Żyjemy szybko i na ogół nie lubimy pracować nad sobą. Samorozwój to ostatnia rzecz, nad którą chętnie popracujemy. Zamiast rozwijać się intelektualnie wraz z  rozwojem cywilizacji – wielu z nas staje się ponownie intelektualnymi jaskiniowcami.

Jak ma radzić sobie kobieta – gdy nie ma czasu?

Napisano wiele książek na ten temat.  Ale jeśli komuś brakuje czasu na czytanie książek, ma rozwiązanie. Polecam lekturę mojego bloga.

Na końcu każdego artykułu jest esencja problemu i porada. Pomawianie, obrażanie, poniżanie kobiety w związku może przybrać cztery formy ataku:

Jesteś beznadziejną kobietą
Jesteś beznadziejną kucharką

Jesteś beznadziejną matką
Jesteś beznadziejną kochanką

Każda z nas zareaguje na takie słowa. Trudno się z nimi pogodzić. Ale tak wygląda pomawianie, poniżanie i obrażanie kobiet przez niezadowolonych mężczyzn. Najczęściej winę  za swój nieudany związek  widzą tylko w kobiecie.

Jak ma radzić sobie kobieta, gdy związek jest nieudany?

Nieudany związek to na ogół wina dwóch stron. Nad  jakością życia pracuje się przez cały czas i jest to praca dla dwojga. Ale czasami dłużej się nie da, więc należy podjąć decyzję! Albo praca na da związkiem, albo rewolucja w  życiu! Może  życiowy przełom  da szansę na stworzenie czegoś zupełnie nowego, dobrego i satysfakcjonującego.

Porady Marianny:

Jak zachować się w sytuacji gdy pomawianie, obrażanie, poniżanie  stało sięMarianna Garus, European Financial Guide® Licencjonowany Doradca Finansowy Licencja PL.17.EFG.1674 elementem  życia  osobistego. W mojej opinii nie należy takiego zachowania ignorować, zostawiać bez odpowiedzi zwrotnej. Mężowi/partnerowi  atakującemu w ten sposób należy dać jasno do zrozumienia, że  nie ma przyzwolenia na takie traktowanie. Niech odpowie na pytanie:


“skoro jestem tak beznadziejna, to co jest we mnie tak wspaniałego, że mnie wybrałeś?
Przecież twój wybór świadczy o tobie, prawda?”Mam świadomość, że żyjemy szybko, większość jest zawsze poirytowana otoczeniem, życiem  i sytuacją w której funkcjonuje. Ale to nie daje prawa na pomawiania, obrażania, poniżania. Jeśli sytuacja się nie zmieni to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie:
czy wolisz żyć poniżana w związku czy sama w spokoju?

Poleć, obserwuj i polub nas:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *